RYTRO

 WITAMY w NAJWIĘKSZYM PARKU LINOWYM NA POŁUDNIU POLSKI!

 

PRAWIE 2 KM TRAS W POWIETRZU!   BEZWYPIĘCIOWY SYSTEM ASEKURACJI!   SUPER BEZPIECZNY!

 

 

 

Chcesz przeżyć prawdziwą przygodę? Chcesz być wysoko wśród koron drzew? Lubisz aktywny wypoczynek? Jeżeli TAK, to musisz koniecznie nas odwiedzić!!! Dla osób lubiących dobrą zabawę i niezapomniane przeżycia, Park Linowy w Rytrze jest jedną z głównych ATRAKCJI BESKIDU SĄDECKIEGO i okolicznych miejscowości, Piwnicznej Zdrój, Starego Sącza, Nowego Sącza, Wierchomli, Muszyny, Krynicy Zdrój!

 

Park LINOWY znajduje się w przepięknej okolicy w bezpośrednim sąsiedztwie Popradzkiego Parku Krajobrazowego – Beskid Sądecki (w odległości: 45 km Krynica, 36 km Muszyna, 13 km Nowy Sącz, 9 km Piwniczna Zdrój), przez Park wije się górski strumień, który wraz z florą i ukształtowaniem terenu tworzy cudowny krajobraz, wręcz wymarzony do wypoczynku i spędzenia wolnego czasu. Dodatkowym atutem jest czyste, górskie powietrze oraz cisza i spokój. RYTRO JEST wręcz PRZEPIĘKNE, stanowi doskonałą bazę wypadową w urocze okoliczne tereny! Zapraszamy na niezapomnianą przygodę do Perły Beskidu Sądeckiego!

 

 

 

 CZEKA NA WAS 11 ATRAKCJI:

>  STREFA JUNIORA - linowy plac zabaw na drzewach dla dzieci z szeregiem atrakcji. 

>  SZEŚĆ TRAS LINOWYCH, prawie 2 km w drzewach, w tym szybka Trasa Zjazdowa PAJĘCZAK (5 zjazdów,najdłuższy o dł.200m), 

> Niesamowita atrakcja wahadło BigSWING - z wysokości 20 m,

> PowerFAN - skok pionowy z 13m, symulujący ostatni etap skoku ze spadochronem - NIEDOSTĘPNY!

 

W Parku znajduje się również punkt gastronomiczny- w trakcie zabawy można zamówić nuggetsy dla dzieci, frytki, zapiekanki, hot-dogi, pyszne lody włoskie, kawę z ekspresu i inne napoje.

 

Park stworzony jest do obsługi zarówno klientów indywidualnych jak i grupowych, w tym grup szkolnych.

 

 

Stawiamy na PROFESJONALIZM i 100% BEZPIECZEŃSTWA!

 

Zabawa z nami jest BEZPIECZNA gdyż:

 • Park został skategoryzowany wg kategorii E opisanej w normie PN-EN 15567-1, gdzie E oznacza najwyższy poziom bezpieczeństwa tzw. asekuracja ciągła - system bezwypięciowy - uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej.
 • Park został wykonany wg międzynarodowych zasad i standardów wyznaczonych przez światową organizację ACCT i przechodzi coroczne przeglądy dokonywane przez firmy zewnętrzne
 • Używamy atestowanego sprzętu renomowanej firmy Singing Rock, Petzl
 • Stosujemy uprzęże biodrowe z wyższym punktem mocowania umieszczonym powyżej środka ciężkości, co powoduje, że w przypadku odpadnięcia uczestnik utrzymywany jest w pozycji pionowej (zapobiega obrotowi ciała)
 • Nasza kadra instruktorska przeszła profesjonalne szkolenie

 

 

 

 

 

 

 

OGRANICZENIA W PARKU:

 

> Strefa Juniora: wiek 3-12 lat

> Trasa linowa SMYK: minimalny wiek 3 lata 

> Trasa linowa Żółta: minimalny wzrost 110 cm, minimalny wiek 6 lat

> Trasa linowa Zielona: minimalny wzrost 130 cm, minimalny wiek 8 lat

> Trasy linowe: Czerwona, Czarna, Zjazdowa: minimalny wzrost 140 cm, minimalny wiek 8 lat, min.waga w przypadku Rytra na trasę zjazdową: 45kg
> Maksymalna waga 120 kg
> Dzieci w wieku od lat 6 do 8 mogą pokonywać trasy wyższe tylko i wyłącznie z osobą dorosłą (osoba dorosła może towarzyszyć maksymalnie dwójce dzieci)
> Osoby niepełnoletnie mogą wejść na trasy linowe za zgodą pisemną dorosłego opiekuna
> Wymagane są buty sportowe lub sandały (z paskami wokół pięty).

 

 

ATRAKCJE PARKU LINOWEGO:

 

1. STREFA JUNIORA – linowy plac zabaw składający się z następujących atrakcji zabezpieczonych siatkami asekuracyjnymi:

a) Trasy linowej JUNIOR   Plac zabaw jest skonstruowany w formie trasy linowej na drzewach z domkami ze zjeżdżalniami. Trasa składa się z 11 przeszkód takich jak m.in. kładki, obręcze, siatka z piłeczkami, pajęczyna. Do dyspozycji dzieciaków są trzy zjeżdżalnie, w tym jedna spiralna - więcej film 

b) Zjazdu tyrolskiego -Zjazdy tyrolskie o długości 30 m. Zjazdy odbywają się na linie podłączonej do systemu tyrolskiego. Atrakcja dostarczająca dzieciom mnóstwo wrażeń!

 

Atrakcja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3 - 12 lat. Zabawa jest nielimitowana. Dzieciaki przed wejściem na Strefę Juniora otrzymują profesjonalny kask. Dzieci w Strefie Juniora pozostają przez cały czas pod opieką Rodziców lub Opiekunów. Wszystkie atrakcje STREFY JUNIORA są zabezpieczone atestowanymi siatkami asekuracyjnymi. Dla Twojego dziecka jest to prawdziwa przygoda i pierwsze kroki na wysokości, miejsce gdzie zdobywają nowe umiejętności, podejmują nie jedno wyzwanie, pokonują własne ograniczenia i wspaniale się przy tym bawią! 

 

 

 

2. Trasa SMYK -  trasa linowa dla najmłodszych dzieci / pow. 3 lat/, bardzo łatwa, położona na wysokości do ok.0,5 metra nad poziomem gruntu, którą dzieci przechodzą w uprzęży asekuracyjnej. Na tej trasie rodzice mogą pomagać dzieciom w prowadzeniu haka bezpieczeństwa, który jest cały czas wpięty do systemu asekuracyjnego. Trasa wyposażona jest w ciągły system asekuracji, tzn. uczestnik cały czas jest wpięty do systemu i nie ma możliwości przypadkowego wypięcia się z niego, co gwarantuje 100% bezpieczeństwo. Trasa składa się z 14 przeszkód, takich jak m.in. kładki, kłody, mosty, siatki, itp.

 

 

 

3. Trasa ŻÓŁTA - (długości ponad 200 metrów),  min. wzrost 110 cm, trasa linowa dla dzieci w wieku 6+, bardzo łatwa, położona na wysokości 2-3 metrów nad poziomem gruntu, przeznaczona dla początkujących zdobywców parków linowych. Dzieciaki przechodzą trasę w uprzęży asekuracyjnej. Trasa wyposażona jest w ciągły system asekuracji, tzn. uczestnik cały czas jest wpięty do systemu i nie ma możliwości przypadkowego wypięcia się z niego, co gwarantuje 100% bezpieczeństwo. Trasa składa się z 17 przeszkód, takich jak m.in. przejścia kładką, przejazd w beczce, przejście pajęczyną, przejście po siatce. Średni czas przejścia to ok. 30 minut.  Więcej film

 

                              

 

 

4. Trasa ZIELONA – Średnia – (długość ponad 250 metrów), min.wzrost 130 cm, trasa linowa uniwersalna, dla dorosłych i dzieci. Trasa została wyposażona w bardzo bezpieczny system asekuracji, tzw bezwypięciowy - uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej.Trasa łatwa na wysokości ok. 6-7 metrów nad poziomem gruntu licząca 15 przeszkód różnego rodzaju, takich jak przejście ścianką wspinaczkową, przejazd na deskorolce, przejazdy tyrolskie, przejście po siatce, itp. Jest to idealna trasa na początek, dostarczająca dużo emocji i wrażeń! Czas przejścia wraz ze szkoleniem ok. 1h. więcej film

 

 

5. Trasa CZERWONA – Extreme -(długość ponad 400 metrów), min.wzrost 140 cm, trasa linowa trudniejsza, na znacznie wyższej wysokości sięgającej do 18 metrów na poziomem gruntu! Jeśli więc chcesz poczuć emocje, adrenalinę musisz ją koniecznie zdobyć! Trasa została wyposażona w bardzo bezpieczny system asekuracji, tzw bezwypięciowy - uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej.Na swojej drodze spotkasz 16 przeszkód, m.in. most birmański, złośliwe pętle, równoważnie, przejazd na linie Tarzana, trzy zjazdy tyrolskie itp. Przetestujcie więc swoje możliwości! Średni czas przejścia wraz ze szkoleniem ok.1 h.  więcej film 

 

 

     

 

 

6. Trasa CZARNA  (długość ponad 400 m), min. wzrost 140m, bardzo trudna trasa linowa, zawieszona na wysokości sięgającej od 8 do 20 metrów. Trasa została wyposażona w bardzo bezpieczny system asekuracji, tzw bezwypięciowy - uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej.Składa się z 17 przeszkód, z czego bardzo trudne to np. strzemiona z węzłami i drabinką, wyjścia i zejścia po chwytach wspinaczkowych, klamry, średnio trudne: żołnierska przeprawa, korale i pionowe liny,  monocykl, przeskoki, a z łatwych to np. przejazdy tyrolskie. Ciekawym rozwiązaniem są niespotykane w parkach linowych platformy, są to raczej balkoniki, które są dodatkowym utrudnieniem na tej trasie. Trasa wymaga dobrej kondycji fizycznej. Czas przejścia wraz z instruktażem to 1-1,5 h.

 

        

 

 

7. Trasa Zjazdowa PAJĘCZAK – (łącznie ponad 350 metrów), min.wzrost 140 cm, min.waga 45 kg. Trasa została przebudowana w 2018r, stając się jeszcze wyższą i dłuższą! Pierwszy zjazd o długości ok.200 m rozpoczyna się z wysokości aż 17 metrów! Lądowanie następuje w specjalnej pajęczynie zawieszonej na linach bungee, ale to nie koniec, w drodze powrotnej czekają na Ciebie jeszcze cztery zjazdy. Trasa została wyposażona w bardzo bezpieczny system asekuracji, tzw bezwypięciowy - uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej.  Niesamowite emocje! 

 


8. BIGSWING - OGROMNE WAHADŁO

Jeżeli chcesz poczuć szybciej krążącą krew w żyłach musisz spróbować. Podpięty do specjalnych lin wyjeżdżasz na wysokość do 20 m (to Ty decydujesz kiedy przerwać podciąganie), a następnie Instruktor zwalnia zaczep. Na początku spadasz pionowo bezwładnie, a następnie wpadasz w trajektorię wahadła. Lot jest niesamowity, nad urwiskiem , z szemrzącym w dole potokiem… (gwarantujemy, że tego szumu nie usłyszysz, krew zbyt głośno buzuje w żyłach )… Po lądowaniu, nogi są miękkie, serce mocno kołacze … więcej film

 

 

9. PowerFAN NIEDOSTĘPNY, nie musisz już skakać ze spadochronem, żeby poczuć jak to jest. Urządzenie PowerFAN – skok pionowy symuluje końcowy etap lotu, zamiast elastycznej liny bungee skok jest asekurowany urządzeniem PowerFAN. Jeżeli chcesz się poczuć jak agent 007 to koniecznie musisz spróbować …. Atrakcja dostępna dla osób powyżej 8 roku życia, waga minimalna 25 kg

 

 

  

GASTRONOMIA

Po aktywnym spędzeniu dnia i przeżytej ekscytującej przygodzie możesz się posilić i odpoczywając spędzić resztę czasu w cudownym miejscu.

  

Polecamy:

 • dla dzieci nuggetsy z frytkami
 • frytki, hot-dog, zapiekanka

Do picia na ciepło:

 • kawa z ekspresu Lavazza
 • herbata czarna i owocowa
 • czekolada na gorąco 
 • rozgrzewająca herbata z sokiem imbirowym i pomarańczą
 • piwo grzane z przyprawami korzennymi imbirowe/malinowe oraz z miodem

Do picia na zimno:

 • napoje: woda min, tymbark, pepsi, fanta, sprite
 • kawa mrożona
 • kawa z ekspresu z lodami CREAM DREAM
 • shake czekoladowy, śmietankowy
 • regionalne piwo z Browaru Grybów

 

POLECAMY również na upalne dni: LODY WŁOSKIE  

 

 

Na terenie parku znajdują się:

> bezpłatny parking

> bezpłatne toalety.


Akceptujemy płatność KARTĄ.


KONTAKT:

park@ablandia.pl

tel. 18 547-44-44, 728-868-564

 

beskid sądecki atrakcje

beskid sądecki atrakcje dla dzieci

okolice nowego sącza atrakcje 

małopolska atrakcje

nowy sącz atrakcje imprezy

miejsca do zwiedzenia okolice nowego sącza

co robić w nowym sączu

nowy sącz atrakcje dla dzieci 

 

 

 • ZJAZD TYROLSKI JUNIOR

  ZJAZD TYROLSKI JUNIOR

 • KULE WODNE

  KULE WODNE

 • KULA ZORBING

  KULA ZORBING