Krościenko N.D.

>

WITAMY w KROŚCIENKU NAD DUNAJCEM!

 

PARK ROZRYWKI - GODZINY OTWARCIA

 

WEEKEND, ŚWIĘTA-   w godzinach 11:00 - 19:00.

WAKACJE-  CODZIENNIE w godzinach 10:00 - 20:00

FERIE-  CODZIENNIE w godzinach 12:00 - 19:00  (otwarty tylko NINJA PARK)

 

 

 

 

 

 

PRZYGODA, AKTYWNOŚĆ, BEZPIECZNA DAWKA ADRENALINY, RODZINNY WYPOCZYNEK są to określenia, które w znakomity sposób opisują Park Rozrywki ABlandia w Krościenku. Jest to jedna z głównych ATRAKCJI PIENIN. Będąc w Pieninach koniecznie musicie nas odwiedzić!

 

PARK ROZRYWKI ABlandia znajduje się w sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego (w odległości 50 km Zakopane, ok.30 km Białka Tatrzańska, 6 km Szczawnica) na ulicy Jagiellońskiej 100a, na przeciwko Karczmy Waluś. Z Parku można wyjść w Pieniny (np. Trzy Korony), jedne z najpiękniejszych gór w Polsce. W odległości około 1 km znajduje się dolna przystań flisacka „Spływu Dunajcem”. Park Rozrywki ABlandia znajduje się na terenie, w którym utworzono w roku 1902 „Park Dla Gości”, który dla odwiedzających Pieniny był punktem gry w tenisa, kręgle, spotkań towarzyskich i festynów. W „Starej Kręgielni” nadal można zagrać w „KRĘGLE RETRO” wg zasad obowiązujących na przełomie XIX i XX wieku. 

 

W Parku Rozrywki możesz skorzystać z:

Parku Linowego, składającego się z PIĘCIU tras linowych,  w tym trasy zjazdowej
Placu Zabaw STREFA JUNIORA (dla dzieci pow.3 lat) w ramach którego wchodzą atrakcje: Trasa JUNIOR zbudowana na drzewach w formie trasy linowej z basenami kulkowymi, zjazd tyrolski JUNIOR, poduszka JUMPING Pillows, łódeczki do pływania po wodzie
NINJA PARKU - zadaszonej, całorocznej strefy zabaw połączonej z elementami parku linowego, trampolinami

Wieży Mocy z szeregiem atrakcji: zjazdem tyrolskim, wahadłem BigSWING, skokiem QuickFlight, kombinacją wspinaczkową
Dziewięciodołkowego pola minigolfa,
Kręgielni Retro działającej wg wzorców z przełomu XIX i XX wieku,

Gastronomii - w trakcie zabawy można zamówić dania typu frytki, zapiekanki, hot-dogi, pyszne lody włoskie, kawę z ekspresu i inne napoje.Stawiamy na PROFESJONALIZM i 100% BEZPIECZEŃSTWA!

 

Zabawa z nami jest BEZPIECZNA gdyż:

 • Park został wyposażony w system asekuracji kat.E (najwyższy poziom bezpieczeństwa), tzw bezwypięciowy - uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej.
 • Park został wykonany wg międzynarodowych zasad i standardów określonych normą PN-EN 15567-1.  Park przechodzi coroczne przeglądy dokonywane przez firmy zewnętrzne
 • Używamy atestowanego sprzętu renomowanej firmy Singing Rock
 • Nasza kadra instruktorska przeszła profesjonalne szkolenia

 

 

Ograniczenia w park

> Ninja Park - minimalny wiek 1 roczek

> Strefa Juniora- minimalny wiek 3 lata

> Trasa linowa SMYK: minimalny wiek 3 lata

> Trasa linowa Żółta: minimalny wzrost 110cm, minimalny wiek 6 lat

> Trasy linowe: Niebieska (minimalny wzrost 130 cm, minimalny wiek 8 lat), Czerwona, Zjazdowa (minimalny wzrost 140 cm, minimalny wiek 8 lat)
> Maksymalna waga 120 kg
> Dzieci w wieku od lat 6 do 8 mogą pokonywać trasy wyższe tylko i wyłącznie z osobą dorosłą (osoba dorosła może towarzyszyć maksymalnie dwójce dzieci)
> Uczestnikom do 18 r.ż. musi towarzyszyć dorosły opiekun.
> Wymagane są buty sportowe lub sandały (z paskami wokół pięty).

 

Po przejściu trasy treningowej możesz wreszcie wyruszyć w podróż wśród koron drzew. Na początek proponujemy trasę niebieską, najbardziej uniwersalną, a po zdobyciu doświadczenia możesz spróbować zdobyć coś bardziej ekstremalnego tj. trasę czerwoną. Jeszcze większych emocji dostarczą Ci atrakcje WIEŻY MOCY, o której niżej…

 

ATRAKCJE PARKU:

1. NINJA PARK  - strefa całoroczna znajdująca się wewnątrz budynku 

 

Strefy ZABAW:

> STREFA NINJA MALUCH - dla dzieci w wieku 1-3 lat

> STREFA NINJA JUNIOR - dla dzieci w wieku 3-13 lat, waga do 50 kg

> STREFA NINJA WOJOWNIK - dla uczestników pow. 6 r.ż, min. wzrost 120cm, max waga 100 kg

> STREFA RODZICA

 

 

ATRAKCJE NINJA PARKU: 

> 3 TORY przeszkód o różnym stopniu trudności

> BASEN PIANKOWY i KULKOWY

> TRAMPOLINY

> ŚCIANKA WSPINACZKOWA

> LABIRYNTY W SIATKACH

> ZJEŻDŻALNIA

Zobacz film Tory przeszkód Ninja  ➜ https://youtu.be/PUkXMG2q9xk

 

 

2.STREFA JUNIORA - plac zabaw dostępny dla dzieci w wieku 3-12 lat. Zabawa jest nielimitowana. Dzieci mogą przebywać na terenie Placu Zabaw tylko pod opieką osób dorosłych. Od opiekunów pobierana jest symboliczna opłata 2 zł.

Plac zabaw składa się z następujących atrakcji:

a) TRASA JUNIOR - skonstruowana w formie trasy linowej, która poza funkcją rekreacyjną, pełni również funkcję rozwojową i dydaktyczną umożliwiającą naukę poprzez doświadczenie. Wszystkie przeszkody Trasy JUNIOR są zabezpieczone atestowanymi siatkami asekuracyjnymi zobacz film. Cała konstrukcja jest zamontowana na drzewach z domkami. Twoje dziecko przed wejściem na trasę otrzyma profesjonalny kask.

Gdy chcesz żeby Twoje dziecko połączyło zabawę z rozwojem ruchowym, wykształcaniem zmysłu równowagi, uczeniem się podejmowania odpowiedzialnych decyzji, umiejętności oceny ryzyka zabierz go na niezapomnianą wędrówkę po atrakcjach tej trasy. Dla Twojego dziecka jest to prawdziwa przygoda i pierwsze kroki na wysokości.

 

b) ZJAZD TYROLSKI JUNIOR - Zjazd tyrolski dla najmłodszych o długości ponad 30 m, zabezpieczony siatką asekuracyjną. Zjazd odbywa się za pomocą liny podczepionej do systemu tyrolskiego. Ograniczenie wagowe- do 40 kg

 

c) PODUSZKA JUMPING PILLOWS

Jumping pillows produkowane są w Danii i opatrzone certyfikatem TUV Sud (PN-EN 14960) zapewniającym pełne bezpieczeństwo i jakość. Dzięki swej prostocie i zabawie, jaką gwarantują, zdobyły miłośników w krajach Europy Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych i Australii. Jumping Pillows stanowią niebagatelną atrakcję dla placów zabaw, dając radość wszystkim tym, którzy lubią dobrą zabawę połączoną z aktywnym wypoczynkiem.

 

d) ŁÓDKI - łódeczki do pływania po wodzie napędzane siłą dziecięcych nóżek.

 

             
 

3.Trasa SMYK 

Trasa linowa dla najmłodszych dzieci / pow. 3 lat/, bardzo łatwa, położona na wysokości do ok.0,5, metra nad poziomem gruntu, którą dzieci przechodzą w uprzęży asekuracyjnej. Na tej trasie rodzice mogą pomagać dzieciom w prowadzeniu haka bezpieczeństwa. Trasa wyposażona jest w ciągły system asekuracji, tzn. uczestnik cały czas jest wpięty do systemu i nie ma możliwości przypadkowego wypięcia się z niego, co gwarantuje 100% bezpieczeństwo.

Zobacz FILM Trasa Smyk  ➜ https://youtu.be/h1KE0HtImO4

 

                                

 

 

4. Trasa ŻÓŁTA

długości ponad 100 metrów,  min. wzrost 110 cm, trasa linowa dla dzieci w wieku 6+, bardzo łatwa, położona na wysokości 2 metrów nad poziomem gruntu, przeznaczona dla początkujących zdobywców parków linowych. Dzieciaki przechodzą trasę w uprzęży asekuracyjnej. Trasa wyposażona jest w ciągły system asekuracji, tzn. uczestnik cały czas jest wpięty do systemu i nie ma możliwości przypadkowego wypięcia się z niego, co gwarantuje 100% bezpieczeństwo. Średni czas przejścia 0.5h.

Zobacz FILM Trasa Żółta ➜ https://youtu.be/ju2qc1Nx6mk

 


5. Trasa NIEBIESKA

 najbardziej uniwersalna (długość ponad 200m). Trasa zlokalizowana na drzewach o wysokości 6 – 7 metrów nad poziomem gruntu, składająca się z 14 różnego rodzaju przeszkód i atrakcji. Trasa została wyposażona w bardzo bezpieczny system asekuracji, tzw bezwypięciowy - uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej Trasa przeznaczona zarówno 
dla dzieci jak i również dorosłych. Średni czas przejścia (ze szkoleniem) ok.1 h. 

 

Zobacz FILM Trasa Niebieska ➜ https://youtu.be/Jglb-psPxxk

 

6. Trasa CZERWONA

Trasa Extreme – (długość ponad 350 m) – trasa położona na znacznie większej wysokości (10-11 metrów nad poziomem gruntu) oraz o podwyższonej skali trudności. Trasa została wyposażona w bardzo bezpieczny system asekuracji, tzw bezwypięciowy - uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowejTrasa składa się z 20 różnego rodzaju atrakcji i przeszkód do pokonania. Średni czas przejścia (ze szkoleniem) ok. 1-1,5 h. 

Zobacz FILM Trasa Czerwona➜ https://youtu.be/AFARgtO_QnI 

 

WIEŻA MOCY 

18 metrowa wieża wykonana z drewnianych pali, na której zamontowano szereg atrakcji z kategorii „EXTREME”. Obok wieży wbudowano dwa potężne pale drewniane będące konstrukcją do skoku BigSWING. Wieżę Mocy wyposażono w:

> BigSwing TANDEM
> Moduł QuickFlight do skoku pionowego z 13m
> Kombinacja Wspinaczkowa
> Trasa Zjazdowa ZipLine

 


7. BigSWING TANDEM 

jeżeli chcecie poczuć szybciej krążącą krew w żyłach musicie spróbować. Tutaj możecie skoczyć razem. Podpięci do specjalnych lin wyjeżdżacie na wysokość do 15 m (to Wy decydujecie kiedy przerwać podciąganie), a następnie Instruktor zwalnia zaczep. Na początku spadacie pionowo bezwładnie, a następnie wpadacie w trajektorię wahadła. Lot jest niesamowity, … Po lądowaniu, nogi są miękkie, serce mocno kołacze ... 

 Zobacz FILM BigSWINGhttps://youtu.be/oi-LGijSSxY

 

8. QuickFlight 

Skok pionowy w dół z wysokości 13m, gwarantujący ekscytujące doświadczenie swobodnego spadania. Urządzenie podczas skoku przed lądowaniem delikatnie wyhamowuje i bardzo komfortowo opuszcza na ziemię. W urządzeniu wykorzystano technologię hamowania magnetycznego, która to zapewnia wysokie bezpieczeństwo i łagodne lądowanie. Ciesz się nieograniczonym, prawdziwym swobodnym lotem, z niesamowitym dreszczykiem emocji! Jedyna taka atrakcja w Polsce! Atrakcja dostępna dla osób o wadze: waga minimalna 20 kg, maksymalna waga 130 kg

Zobacz FILM Skok QuickFlight➜ https://youtu.be/fplxpwv2cv0

 

9. Kombinacja Wspinaczkowa 

Chcesz spróbować się powspinać, poczuć zmęczenie, walkę z wysokością i zwycięstwo?, a może chcesz się zmierzyć ze znajomym lub znajomą w tej dyscyplinie. Walka z przeciwnościami, ruchomymi przeszkodami pionowymi na pewno Ci na to pozwoli!

 

10. Trasa Zjazdowa ZipLine 

Absolutny HIT! Po wyjściu na Wieżę Mocy podpinasz się do liny stalowej. Zapięty(a) do liny, siedząc pk16Krościenko zjazd tyrolski.jpg wygodnie w uprzęży przejeżdżasz niczym pociąg pośpieszny nad parkiem – (ponad 120m)! lądując w specjalnej pajęczynie zawieszonej na linach bungee, szybkość, wiatr we włosach, wolność to uczucia, których doświadczasz! Niesamowite emocje! I to jeszcze nie koniec, w drodze powrotnej czekają na Ciebie 5 zjazdów tyrolskich.

 

11. Pole minigolf

Ciekawe przeszkody. Duże pola minigolfa. Możesz ze znajomymi i przyjaciółmi rozegrać emocjonujący turniej w minigolfa. Czeka na Ciebie 6-dołkowe pole minigolfa.

 

12. KRĘGLE RETRO

Tylko w parku ABlandia w Krościenku możesz zagrać w kręgle w taki sam sposób jak grywali nasi dziadowie na przełomie wieków. Jedyna taka kręgielnia! (wybudowana na początku XX w). Zadbaliśmy, żeby wszystkie elementy zostały zachowane i niezmienione.

 

 

GASTRONOMIA

Po aktywnym spędzeniu dnia i przeżytej ekscytującej przygodzie możesz się posilić i odpoczywając spędzić resztę czasu w cudownym miejscu.

  

Dania gorące:

 • frytki, hot-dog, zapiekanka

Do picia na ciepło:

 • kawa z ekspresu Lavazza
 • herbata czarna, zielona i owocowa
 • czekolada na gorąco 
 • rozgrzewająca herbata z sokiem imbirowym i pomarańczą

Do picia na zimno:

 • napoje: woda min, tymbark, pepsi, fanta, sprite
 • kawa z ekspresu z lodami CREAM DREAM
 • shake czekoladowy, śmietankowy
 • kilka rodzajów piwa, w tym regionalne piwo z Browaru Grybów

 

POLECAMY również na upalne dni: LODY WŁOSKIE  

 

Na terenie parku znajdują się:

> bezpłatny parking- po przeciwnej stronie drogi, obok Karczmy u Walusia

> bezpłatne toalety

 

 • Trasa Zjazdowa ZipLine

  Trasa Zjazdowa ZipLine

 • Trasa Zjazdowa ZipLine

  Trasa Zjazdowa ZipLine

 • Gastronomia

  Gastronomia

Akceptujemy płatność KARTĄ.

 

KONTAKT:

park@ablandia.pl

tel. 18 547-44-44, 664-911-478

 

atrakcje pieniny

pieniny atrakcje dla dzieci

wycieczki szkolne pieniny

atrakcje dla dzieci białka

białka atrakcje dla dzieci

atrakcje białka tatrzańska latem

atrakcje dla dzieci szczawnica

szczawnica atrakcje dla dzieci

szczawnica i okolice co warto zobaczyć