• Video

Aktualności
 • NOWOŚĆ - Trasa SMYK!

  Zapraszamy od sezonu 2018 na nową trasę linową dla najmłodszych SMYK zarówno do Rytra jak i Krościenka n/D! Trasa przeznaczona jest dla dzieci pow. 3 r.ż., którą to dzieciaki przechodzą w uprzęży przy wsparciu rodziców! 

 • Aktualna NOWOŚĆ- przebudowa Trasy Zjazdowej Pajęczak w Rytrze!

  🌲 Pajęczak w Rytrze nabrał bardziej ekstremalnego charakteru! Pierwszy zjazd został wydłużony do 200m i wykonuje się go z wysokości aż 17 m! Teraz będzie wyżej, szybciej i dłużej! Zapraszamy w nowym sezonie na przetestowanie swojej odwagi na sporych wysokościach! 🌲

 • ZIMA w PARKU LINOWYM?

   
  Niewiarygodne, pomyśli niejedna osoba- to przecież nie czas na taką aktywność... I nic bardziej błędnego. Można bez problemu korzystać z dostępnych atrakcji, wystarczy się tylko umówić z nami i zarezerwować pobyt! Zapraszamy 🐧 🐧

 • 11-12 LISTOPADA 2017r - ZAPRASZAMY JUŻ PO RAZ OSTATNI W TYM SEZONIE! OTWARTE tylko RYTRO!

  Zapraszamy do Rytra w najbliższy weekend ostatni raz już w tym sezonie w godzinach 11:00 - 16:00. Zapowiada się słoneczna pogoda . Zachęcamy więc do wykorzystania wolnego czasu w aktywny sposób .

  Park w Krościenku n/D w niedzielę jest ZAMKNIĘTY!

 • WEEKEND 4 - 5 LISTOPAD - PARKI będą OTWARTE!

  Zapraszamy w najbliższy weekend do parków w godzinach 11:00 - 17:00. Ma być słoneczna pogoda  

POLECAMY
  • Slider 5

   Baner 1

  • Slider 6

   Baner 2

  • Slider 7

   Baner 3

  • Slider 10

   Baner 4

PARKI ROZRYWKI ABLANDIA

NIESAMOWITA PRZYGODA, AKTYWNOŚĆ, ADRENALINA, RADOŚĆ, WSPANIAŁA ZABAWA,

to określenia najlepiej opisujące klimat Parków Rozrywki ABlandia.

 

WITAMY  w największych parkach linowych na POŁUDNIU POLSKI! 

 

Ponad 1 km tras linowych w Krościenku n/D, prawie 2 km w Rytrze!!!   Mnóstwo ATRAKCJI dla całej rodziny!!    Super BEZPIECZNY SYSTEM ASEKURACYJNY - tzw. bezwypięciowy!!

  
 
Park Linowy stał się ostatnio bardzo popularną formą aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest to niezwykle ekscytująca przygoda na świeżym powietrzu dla całych rodzin, znajomych, osób, ceniących sobie zdrowy tryb życia, dzięki której możesz przetestować swoją fizyczną i psychiczną siłę, wytrzymałość, zwinność, równowagę i elastyczność. Wędrując trasami linowymi będziesz się wspinał od drzewa do drzewa po ruchomych kładkach, wiszących siatkach, a nawet możesz przejechać beczką po linach od drzewa do drzewa. W zależności od Twoich sił, możliwości i doświadczenia możesz wybrać odpowiadającą Ci trasę linową…
 
Nasze parki znajdują się w przepięknych miejscowościach turystycznych, w Rytrze w Beskidzie Sądeckim oraz w Krościenku n/Dunajcem w Pieninach. Każdy z parków ma swój własny klimat oraz różnorodne atrakcje, trasy linowe są zupełnie różne, dlatego też zachęcamy do odwiedzenia każdej z naszej lokalizacji. Parki oddalone są od siebie około 48 km, zapraszamy więc i do Rytra i do Krościenka n/D :).
 

ATRAKCJE dla DZIECI:

STREFA JUNIORA (od 3 lat), wysokościowy plac zabaw dla dzieci z elementami trasy linowej z szeregiem atrakcji. Na drzewach zamontowane są platformy z domkami, które uatrakcyjniają zabawę dzieci. Wszystkie przeszkody są zabezpieczone specjalnymi siatkami asekurującymi przed upadkiem. Zabawa jest nielimitowana. Dokładny opis STREFY JUNIORA znajduje się w opisie każdego z naszych parków.
Trasa linowa SMYK (od 3 lat), trasa linowa łatwa położona na wysokości ok. 0,5m nad poziomem gruntu, przeznaczona dla małych dzieci. Dzieciaki przechodzą trasę w uprzęży asekuracyjnej, a rodzic, opiekun pomaga przesuwać hak bezpieczeństwa
Trasa linowa ŻÓŁTA (min. 110 cm wzrostu), trasa linowa łatwa położona na wysokości 2-3 metrów nad poziomem gruntu, przeznaczona dla początkujących zdobywców parków linowych. Dzieciaki przechodzą trasę w uprzęży asekuracyjnej, pod czujnym okiem rodziców!
KULE WODNE – moc niesamowitej zabawy i śmiechu!
Są to aktywności podczas, których dzieci poprzez zabawę na świeżym powietrzu zdobywają nowe umiejętności, mierząc siły na zamiary. Uczą się podejmowania odpowiednich decyzji i pokonywania barier. Rozwijają sprawność ruchową łączącą się nierozerwalnie ze zdrowiem fizycznym jak i psychicznym. U dziecka ćwiczenia ruchowe wpływają również na kształtowanie jego osobowości oraz takich cech jak: samodzielność, opanowanie, skupienie uwagi, szybkość reakcji, zwinność, wytrwałość w pokonywaniu przeszkód.
 
            
 

 

ATRAKCJE dla starszych DZIECI i DOROSŁYCH:

TRASY LINOWE o różnym stopniu trudności zawierające kilkadziesiąt ciekawych przeszkód. Koniecznie musicie się odważyć i pokonać swoje lęki!  Naprawdę nie jest to trudne zadanie! Dla początkujących mamy trasę łatwą, dla bardziej zaawansowanych, trasę trudniejszą, bardziej wymagającą, na wyższej wysokości. Wystarczy, że przejdziesz jedną z nich, a poczujesz się prawdziwym zdobywcą! Nie ma przecież rzeczy niemożliwych!
TRASY ZJAZDOWE- Absolutny HIT! Uczepieni liny, siedząc wygodnie w uprzęży, uczestnicy przejeżdżają jak pociąg pospieszny nad prawie całym parkiem! Zjazd zakończony jest lądowaniem w sieci pajęczej podwieszonej na linach bungee. Fantastyczna zabawa!
KULE WODNE – Chcesz chodzić po wodzie? Teraz jest to możliwe. Sprawdź – niesamowita zabawa, dużo śmiechu (dla dzieci i dorosłych),
WIEŻA MOCY –  (18 metrów) spróbuj swoich sił na kombinacjach wspinaczkowych zainstalowanych na wieży – jedyna taka atrakcja na południu Polski,
BIG SWING – potężne wahadło (lubisz adrenalinę, musisz spróbować),
PowerFAN - Chcesz poczuć się jak agent 007 – masz teraz szansę, skocz na PowerFAN’ie
QuickFlight - skok gwarantujący ekscytujące doświadczenie swobodnego spadania! NOWOŚĆ w Polsce!
 
Korzystając z powyższych aktywności, kształtujemy w sobie wytrwałość, odwagę, uczymy się pokonywać lęk i podejmować wyzwania. Hartujemy organizm, wzmacniamy go fizycznie i psychicznie. Wykonując ćwiczenia linowe na świeżym powietrzu, aktywnie odpoczywamy, odstresowujemy się i oczyszczamy swój organizm. Tego typu aktywność powoduje również łagodzenie napięć oraz poprawę nastroju.

      

 

 

Stawiamy na PROFESJONALIZM i 100% BEZPIECZEŃSTWA!

 

Zabawa z nami jest BEZPIECZNA gdyż:

 • Park został wyposażony w bardzo bezpieczny system asekuracji, tzw bezwypięciowy - uczestnicy przed wejściem na trasę linową zostaną wpięci przez instruktora do systemu asekuracyjnego i wypięci dopiero po przejściu całej trasy. Nie ma możliwości wypięcia się z systemu asekuracyjnego podczas pokonywania trasy linowej.
 • Park został wykonany wg międzynarodowych zasad i standardów wyznaczonych przez światową organizację ACCT i przechodzi coroczne przeglądy dokonywane przez firmy zewnętrzne
 • Używamy atestowanego sprzętu renomowanej firmy PETZL
 • Stosujemy pełne uprzęże chroniące cały korpus uczestnika
 • Nasza kadra instruktorska przeszła profesjonalne szkolenia
 • Uczestnicy otrzymują od nas rękawiczki jednorazowego użytku
 

ZOBACZ jakie czekają na Ciebie atrakcje w ABlandii w RYTRZE i w KROŚCIENKU:

 
FITNESS na linach
Zamiast na siłownię czy salę do aerobiku lepiej po zdrowie i dobrą kondycję wybrać się do parku linowego. Przebywanie na świeżym powietrzu to zastrzyk sił witalnych, a dodatkowy wysiłek fizyczny to najlepszy sposób na piękną sylwetkę i zdrowie.
Aktywność w Parku Linowym wpływa korzystnie na nasz układ krążenia, obniża ciśnienie, a także wzmacnia serce. Przebywanie na świeżym powietrzu przyczynia się do wzmocnienia układu oddechowego, nasze płuca są dotlenione, wolne od szkodliwych substancji. System odpornościowy polepsza się, a ze względu na wysiłek, jaki wkładamy w pokonywanie przeszkód na trasie, spalamy kalorie, które tak skrupulatnie liczymy w ciągu dnia.
Pokonując trasy linowe wszystkie nasze mięśnie bezustannie pracują, a to przyczynia się z kolei do spalania tkanki tłuszczowej. Tak więc sami widzimy już, że plusów nie brakuje. Decydując się na jogging na wysokości zapewniamy naszemu ciału to, co potrzebne jest mu do zdrowego funkcjonowania.
 
GRUPY ZORGANIZOWANE – EVENT
Chcecie przeżyć prawdziwą przygodę? Proponujemy kilkugodzinne, całodniowe lub kilkudniowe programy dla grup zorganizowanych (wycieczki szkolne, wyjazdy integracyjne, eventy). Oprócz zabawy na terenie Parków Rozrywki dla grup zorganizowanych oferujemy dodatkowe atrakcje: zorbing, rafting, off-road, paintball, pakiet team building, pierwsza pomoc itp. Imprezy integracyjne realizowane w Parkach Rozrywki ABlandia pozostają długo w pamięci :-) .
Każdy program dla grup zorganizowanych dostosowujemy do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Więcej na temat imprez firmowych
Do zobaczenia w Parkach Rozrywki ABlandia!
Do dyspozycji odwiedzających Parki jest zaplecze gastronomiczne, specjalizujące się w wyśmienitych daniach z grilla.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania prosimy o zapoznanie się z najczęściej zadawanymi pytaniami i oczywiście zapraszamy Cię do nas w każdej chwili.
 

PARTNERZY:

    Ośrodek rekreacyjny - Ryterski     Skansen w Nowym Sączu